Polecane obiekty

Pensjonat KAPITAN ŚWIERADÓW noclegi

Atrakcje w okolicy Polanicy:

Kudowa Zdrój:- unikatowa Kaplica Czaszek i gospodarstwo Szlak Ginących Zawodów w Czermnej; Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego – czyli skansen w Pstrążnej; Park Zdrojowy i Aquapark - Wodny Świat - 22 km

Duszniki-Zdrój: Muzeum Papiernictwa, Park Zdrojowy z Kolorową Fontanną, Pijalnią Wody i Dworkiem Chopina - 12 km; Ośrodek Narciarski Zieleniec z trasami i wyciągami narciarskimi - 20 km.

Wambierzyce: Śląska Jerozolima czyli Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin z Kalwarią, Ruchoma Szopka - 10 km

Kłodzko: Twierdza i zabytkowa zabudowa miejska - 12 km

Lądek-Zdrój: Uzdrowisko z parkiem, średniowieczny Most Św. Jana, Figura Trójcy Świętej i Arboretum - czyli ogród leśny - z egzotycznymi gatunkami krzewów i drzew - 35 km

Atrakcje

Park Zdrojowy »

Park Zdrojowy w Polanicy Zdrój ma powierzchnię około 13 hektarów i jest centralnym punktem miasta. Rosną tu rozłożyste, pachnące w trakcie kwitnienia (od maja), rododendrony - czyli różaneczniki, magnolie, a trawniki pokryte są dywanami kwiatów. W parku znajdują się również Pijalnia Wód Mineralnych, Muszla Koncertowa, Teatr Zdrojowy im. Ćwiklińskiej, Zakład Przyrodoleczniczy i Kolorowa Fontanna.

  • Centrum Polanicy-Zdrój

Uzdrowisko »

Uzdrowisko Polanica Zdrój leczy głównie dwa rodzaje schorzeń: kardiologiczne i gastronomiczne. Dobre wyniki leczenia osiąga się korzystnemu wpływowi tutejszych wód mineralnych. Oczywiście nie bez znaczenia jest położenie uzdrowiska - w klimacie podgórskim, oddalone od wielkich miast i ośrodków przemysłowych.

  • 57-320 Polanica-Zdrój, ul. Parkowa 4
  • 74 868 03 71
  • rezerwacja@zuk-sa.pl

Kolorowa Fontanna »

Kolorowa Fontanna położona przy głównej alei parkowej w Parku Zdrojowym. To co ją wyróżnia to podświetlenie kolorowymi reflektorami, dodatkowo fontanna "tańczy" do odtwarzanych utworów muzycznych.

  • W Parku Zdrojowym, obok Wielkiej Pieniawy

Letni Tor Saneczkowy - Góralka »

Letni tor saneczkowy w Polanicy-Zdroju to frajda z jazdy na sankach w lecie. Płozy zastąpiono tu kółkami, a śnieg stalową rynną. Długość toru to około 700 m, a "saneczkarze" mogą rozpędzić się aż do 40 km/h - mimo to zabawa jest bezpieczna.

  • 57-320 Polanica-Zdrój, ul. Bystrzycka 26
  • 502 288 303

Rzeźba Niedźwiedzia Polarnego »

Betonowa rzeźba niedźwiedzia polarnego przypomina o granicy do której dotarł skandynawski lądolód, podczas ostatniego zlodowacenia. Została wystawiona do oglądania w 1910 roku, znajduje się na końcu parkowej alei, przy wyjściu obok mostka.

  • 57-320 Polanica-Zdrój, ul. Piastowska 18

Huta Szkła Barbara »

Huta Szkła Barbara udostępnia turystom halę wytopu, gdzie pracują pracownicy, którzy wyrabiają surówki, wydmuchują formy oraz zajmują się końcowym obrabianiem. Nieopodal huty znajduje się sklep, gdzie można kupić już gotowe wyroby, które powstały w tej właśnie hucie szkła.

  • 57-320 Polanica-Zdrój, al. Wojska Polskiego 58a
  • 515 079 300

Wizyt: 428 580, Dziś: 53, Osób online: 1

Kontakt i reklama

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem