Polecamy

Pensjonat KAPITAN

 

Atrakcje w okolicy:

Kudowa Zdrój:- unikatowa Kaplica Czaszek i gospodarstwo Szlak Ginących Zawodów w Czermnej; Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego – czyli skansen w Pstrążnej; Park Zdrojowy i Aquapark - Wodny Świat - 22 km

Lądek-Zdrój: Uzdrowisko z parkiem, średniowieczny Most Św. Jana, Figura Trójcy Świętej i Arboretum - czyli ogród leśny - z egzotycznymi gatunkami krzewów i drzew - 35 km

Polanica Zdrój Atrakcje Turystyczne

Park Zdrojowy »

Park Zdrojowy w Polanicy Zdrój ma powierzchnię około 13 hektarów i jest centralnym punktem miasta. Rosną tu rozłożyste, pachnące w trakcie kwitnienia (od maja), rododendrony - czyli różaneczniki, magnolie, a trawniki pokryte są dywanami kwiatów. W parku znajdują się również Pijalnia Wód Mineralnych, Muszla Koncertowa, Teatr Zdrojowy im. Ćwiklińskiej, Zakład Przyrodoleczniczy i Kolorowa Fontanna. więcej »

  • Centrum Polanicy-Zdrój

Uzdrowisko »

Uzdrowisko Polanica Zdrój leczy głównie dwa rodzaje schorzeń: kardiologiczne i gastronomiczne. Dobre wyniki leczenia osiąga się korzystnemu wpływowi tutejszych wód mineralnych. Oczywiście nie bez znaczenia jest położenie uzdrowiska - w klimacie podgórskim, oddalone od wielkich miast i ośrodków przemysłowych. więcej »

  • 57-320 Polanica-Zdrój, ul. Parkowa 4
  • 74 868 03 71
  • rezerwacja@zuk-sa.pl

Kolorowa Fontanna »

Kolorowa Fontanna położona przy głównej alei parkowej w Parku Zdrojowym. To co ją wyróżnia to podświetlenie kolorowymi reflektorami, dodatkowo fontanna "tańczy" do odtwarzanych utworów muzycznych. więcej »

  • W Parku Zdrojowym, obok Wielkiej Pieniawy

Letni Tor Saneczkowy - Góralka »

Letni tor saneczkowy w Polanicy-Zdroju to frajda z jazdy na sankach w lecie. Płozy zastąpiono tu kółkami, a śnieg stalową rynną. Długość toru to około 700 m, a "saneczkarze" mogą rozpędzić się aż do 40 km/h - mimo to zabawa jest bezpieczna. więcej »

  • 57-320 Polanica-Zdrój, ul. Bystrzycka 26
  • 502 288 303

Rzeźba Niedźwiedzia Polarnego »

Betonowa rzeźba niedźwiedzia polarnego przypomina o granicy do której dotarł skandynawski lądolód, podczas ostatniego zlodowacenia. Została wystawiona do oglądania w 1910 roku, znajduje się na końcu parkowej alei, przy wyjściu obok mostka. więcej »

  • 57-320 Polanica-Zdrój, ul. Piastowska 18

Huta Szkła Barbara »

Huta Szkła Barbara udostępnia turystom halę wytopu, gdzie pracują pracownicy, którzy wyrabiają surówki, wydmuchują formy oraz zajmują się końcowym obrabianiem. Nieopodal huty znajduje się sklep, gdzie można kupić już gotowe wyroby, które powstały w tej właśnie hucie szkła. więcej »

  • 57-320 Polanica-Zdrój, al. Wojska Polskiego 58a
  • 515 079 300

Park Narodowy Gór Stołowych »

Największą atrakcją parku stanowią oczywiście Góry Stołowe - nietypowa w w naszym kraju formacja skalna. więcej »

Błędne Skały »

Błędne Skały to obszar o powierzchni około 22 hektarów na terenie Gór Stołowych. więcej »

Droga Stu Zakrętów »

Droga Stu Zakrętów (nazywana także Szosa Stu Zakrętów), to wyjątkowo malownicza droga (część drogi nr 387) łącząca Radków z Kudową Zdrój w Kotlinie Kłodzkiej. więcej »

Skalne Grzyby »

Skalne Grzyby to skupisko skałek wyglądające jak grzyby. więcej »

Masyw Śnieżnika »

Masyw Śnieżnika to obszerne pasmo górskie zajmujące południowo-wschodnią część Ziemi Kłodzkiej. więcej »

Duszniki-Zdrój »

Duszniki-Zdrój to miasteczko uzdrowiskowe na Dolnym Śląsku, tuż przy granicy z Czechami. więcej »

Zieleniec »

Zieleniec to dziś dzielnica Dusznik-Zdroju, położona w Sudetach, Górach Orlickich, na wysokościach 800 - 960 m n.p.m. więcej »

Kudowa Zdrój »

Kudowa Zdrój położona jest tuż przy granicy z Czechami na Dolnym Śląsku. Od Polanicy-Zdroju to zaledwie 25 kilometrów drogą nr 8 w kierunku granicy. więcej »

Sanktuarium Maryjne »

Wambierzyce słyną z okazałego Sanktuarium Maryjnego i nazywane są Śląską Jerozolimą. więcej »

Ruchoma Szopka w Wambierzycach »

Oprócz Sanktuarium Maryjnego, W Wambierzycach, znajduje się jeszcze jedna ciekawostka. To najstarsza i największa ruchoma szopka. więcej »

Lądek Zdrój »

Lądek Zdrój to nieduże miasto - jedno z dolnośląskich uzdrowisk, w Kotlinie Kłodzkiej, w otoczeniu Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. więcej »

Karkonosze »

Karkonosze, jak podają wszelkie encyklopedie i przewodniki turystyczne, to najwyższa partia jednego z dwóch głównych pasm górskich w naszym kraju - Sudetów. więcej »

Historia Polanica Zdrój »

Pierwsze pisane informacje dotyczące Polanicy odnoszą się do wieku XVI. Wtedy też zaczynają być znane wody z tutejszych źródeł. więcej »

Wizyt: 479 289, Dziś: 6, Osób online: 2

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem