Polecane obiekty

Pensjonat KAPITAN

 

Atrakcje w okolicy:

Kudowa Zdrój:- unikatowa Kaplica Czaszek i gospodarstwo Szlak Ginących Zawodów w Czermnej; Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego – czyli skansen w Pstrążnej; Park Zdrojowy i Aquapark - Wodny Świat - 22 km

Lądek-Zdrój: Uzdrowisko z parkiem, średniowieczny Most Św. Jana, Figura Trójcy Świętej i Arboretum - czyli ogród leśny - z egzotycznymi gatunkami krzewów i drzew - 35 km

Polanica-Zdrój Atrakcje Turystyczne

Park Zdrojowy »

Park Zdrojowy w Polanicy Zdrój ma powierzchnię około 13 hektarów i jest centralnym punktem miasta. Rosną tu rozłożyste, pachnące w trakcie kwitnienia (od maja), rododendrony - czyli różaneczniki, magnolie, a trawniki pokryte są dywanami kwiatów. W parku znajdują się również Pijalnia Wód Mineralnych, Muszla Koncertowa, Teatr Zdrojowy im. Ćwiklińskiej, Zakład Przyrodoleczniczy i Kolorowa Fontanna. więcej »

  • Centrum Polanicy-Zdrój

Uzdrowisko »

Uzdrowisko Polanica Zdrój leczy głównie dwa rodzaje schorzeń: kardiologiczne i gastronomiczne. Dobre wyniki leczenia osiąga się korzystnemu wpływowi tutejszych wód mineralnych. Oczywiście nie bez znaczenia jest położenie uzdrowiska - w klimacie podgórskim, oddalone od wielkich miast i ośrodków przemysłowych. więcej »

  • 57-320 Polanica-Zdrój, ul. Parkowa 4
  • 74 868 03 71
  • rezerwacja@zuk-sa.pl

Kolorowa Fontanna »

Kolorowa Fontanna położona przy głównej alei parkowej w Parku Zdrojowym. To co ją wyróżnia to podświetlenie kolorowymi reflektorami, dodatkowo fontanna "tańczy" do odtwarzanych utworów muzycznych. więcej »

  • W Parku Zdrojowym, obok Wielkiej Pieniawy

Letni Tor Saneczkowy - Góralka »

Letni tor saneczkowy w Polanicy-Zdroju to frajda z jazdy na sankach w lecie. Płozy zastąpiono tu kółkami, a śnieg stalową rynną. Długość toru to około 700 m, a "saneczkarze" mogą rozpędzić się aż do 40 km/h - mimo to zabawa jest bezpieczna. więcej »

  • 57-320 Polanica-Zdrój, ul. Bystrzycka 26
  • 502 288 303

Rzeźba Niedźwiedzia Polarnego »

Betonowa rzeźba niedźwiedzia polarnego przypomina o granicy do której dotarł skandynawski lądolód, podczas ostatniego zlodowacenia. Została wystawiona do oglądania w 1910 roku, znajduje się na końcu parkowej alei, przy wyjściu obok mostka. więcej »

  • 57-320 Polanica-Zdrój, ul. Piastowska 18

Huta Szkła Barbara »

Huta Szkła Barbara udostępnia turystom halę wytopu, gdzie pracują pracownicy, którzy wyrabiają surówki, wydmuchują formy oraz zajmują się końcowym obrabianiem. Nieopodal huty znajduje się sklep, gdzie można kupić już gotowe wyroby, które powstały w tej właśnie hucie szkła. więcej »

  • 57-320 Polanica-Zdrój, al. Wojska Polskiego 58a
  • 515 079 300

Wizyt: 446 796, Dziś: 138, Osób online: 3

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem