Polecamy

Pensjonat KAPITAN

 

Atrakcje w okolicy:

Kudowa Zdrój:- unikatowa Kaplica Czaszek i gospodarstwo Szlak Ginących Zawodów w Czermnej; Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego – czyli skansen w Pstrążnej; Park Zdrojowy i Aquapark - Wodny Świat - 22 km

Lądek-Zdrój: Uzdrowisko z parkiem, średniowieczny Most Św. Jana, Figura Trójcy Świętej i Arboretum - czyli ogród leśny - z egzotycznymi gatunkami krzewów i drzew - 35 km

Kudowa Zdrój

Kudowa Zdrój

Kudowa Zdrój położona jest tuż przy granicy z Czechami na Dolnym Śląsku. Od Polanicy-Zdroju to zaledwie 25 kilometrów drogą nr 8 w kierunku granicy.

Kudowa to jedno z najstarszych uzdrowisk nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Już w latach 30. XVII wieku pobudowano tu pierwsze, wtedy drewniane, urządzenia lecznicze. A pierwsze wzmianki o kudowskich wodach pochodzą z XVI wieku. Najbardziej dynamiczny rozwój uzdrowiska datuje się jednak na początki XX wieku. Z tamtego okresu pochodzi obecny budynek Polonia i wiele pensjonatów w Kudowie.

Jak w większości uzdrowisk - tak i w Kudowie - znajduje się Park Zdrojowy. To park w stylu angielskim, założony w XVIII wieku. W parku znajduje się wiele gatunków ciekawych, nietypowych dla naszego kraju roślin, staw, pijalnia wód mineralnych, kolorowa fontanna czy Teatr pod Blachą - czyli scena w dawnej hali spacerowej.

Poza uzdrowiskiem Kudowa kusi również nowoczesnym aquaparkiem z siłownią, fitness-clubem i kręgielnią. W Czermnej znajduje się unikalna Kaplica Czaszek - ściany wyłożone są prawdziwymi ludzkimi czaszkami i kośćmi - i Szlak Ginących Zawodów - miejsce w którym możemy zapoznać się z pracą kowala, garncarza czy tkacza oraz zobaczyć jak działał młyn wiatrowy - popularny wiatrak.

Z Kudowy warto również wybrać się w pobliskie Góry Stołowe z Wielkim Szczelińcem i odwiedzić Błędne Skały - ciekawy labirynt skalny utworzony w naturalny sposób przez wietrzejące skały.

Polecamy serwis poświęcony Kudowie: www.kudowa.com.pl

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 479 289, Dziś: 6, Osób online: 1

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem