Noclegi Polanica Zdr�j
Polanica Zdrój - HOTEL POLANICA
ul.Górska 2
74 868 07 30
571 244 242
recepcja@hotelpolanica.pl
www.polanica.net.pl/hotelpolanica , www.hotelpolanica.pl
Nocleg w zďż˝ od 180 do 195

Polanica-Zdrój to uzdrowiskowe miasteczko na Dolnym Śląsku. Historia miasta sięga XVI stulecia jednak najważniejszy w historii uzdrowiska był 1828 rok - kiedy Józef Gromls kupił je. To on jako pierwszy wybudował drewniane łazienki i wybudował pierwszą pijalnię. Następny ważny okres to początek XX wieku. Wybudowano wówczas Dom Zdrojowy, park i około 50 nowych pensjonatów.

Dziś w Polanicy leczy się głównie choroby kardiologiczne i gastronomiczne. Działają tu dwa szpitale uzdrowiskowe Wielka Pieniawa i Zdrowie oraz kilka sanatoriów, np Korab, Szarotka czy Carmen.

W Parku Zdrojowym można podziwiać różaneczniki - kwitnące od maja, magnolie i tysiące kwiatów. w parku funkcjonuje również duża atrakcja czyli kolorowa fontanna, a także pijalnia, Teatr Zdrojowy, Zakład Przyrodoleczniczy. Atrakcją znajdującą się przy wyjściu z parku jest również betonowa rzeźba przedstawiająca niedźwiedzia polarnego. Stoi ona w miejscu do jakiego sięgał lodowiec skandynawski podczas ostatniego zlodowacenia.

Będąc w Polanicy warto wybrać się do Letniego Toru Saneczkowego - Góralki. To stalowa rynna, po której zjeżdżający poruszają się na sankach, w których zamiast płóz są kółka. Inną atrakcją może być wizyta w hucie szkła Barbara.

Wyświetleń: dzisiaj: 14 / w tym miesiącu: 666 / wszystkich: 18215 od 01.01.1970. Wizyty dzisiaj: 3/ wszystkich: 3729 od 2015-08-06 .

© AKCEPT.EU POLANICA ZDRÓJ

logo Akcept