Noclegi Polanica Zdr�j
Polanica Zdrój - Hotel POLANICA
57-320 Polanica-Zdrój, ul. Warszawska 16
Fax 74 868 20 82
74 868 14 85
recepcja@hotelpolanica.com.pl
www.polanica.net.pl/hotelpolanica
Nocleg w zďż˝ od 150 do 380

Polanica-Zdrój to uzdrowiskowe miasteczko na Dolnym Śląsku. Historia miasta sięga XVI stulecia jednak najważniejszy w historii uzdrowiska był 1828 rok - kiedy Józef Gromls kupił je. To on jako pierwszy wybudował drewniane łazienki i wybudował pierwszą pijalnię. Następny ważny okres to początek XX wieku. Wybudowano wówczas Dom Zdrojowy, park i około 50 nowych pensjonatów.

Dziś w Polanicy leczy się głównie choroby kardiologiczne i gastronomiczne. Działają tu dwa szpitale uzdrowiskowe Wielka Pieniawa i Zdrowie oraz kilka sanatoriów, np Korab, Szarotka czy Carmen.

W Parku Zdrojowym można podziwiać różaneczniki - kwitnące od maja, magnolie i tysiące kwiatów. w parku funkcjonuje również duża atrakcja czyli kolorowa fontanna, a także pijalnia, Teatr Zdrojowy, Zakład Przyrodoleczniczy. Atrakcją znajdującą się przy wyjściu z parku jest również betonowa rzeźba przedstawiająca niedźwiedzia polarnego. Stoi ona w miejscu do jakiego sięgał lodowiec skandynawski podczas ostatniego zlodowacenia.

Będąc w Polanicy warto wybrać się do Letniego Toru Saneczkowego - Góralki. To stalowa rynna, po której zjeżdżający poruszają się na sankach, w których zamiast płóz są kółka. Inną atrakcją może być wizyta w hucie szkła Barbara.

Wyświetleń: dzisiaj: 0 / w tym miesiącu: 0 / wszystkich: 6806 od 15.10.2013. Wizyty dzisiaj: 0/ wszystkich: 248 od 2015-05-20 .

© AKCEPT.EU - POLANICA ZDRÓJ - www.polanica.net.pl