Atrakcje Turystyczne

Park Zdrojowy

Park Zdrojowy w Polanicy Zdrój ma powierzchnię około 13 hektarów i jest centralnym punktem miasta. Rosną tu rozłożyste, pachnące w trakcie kwitnienia (od maja), rododendrony - czyli różaneczniki, magnolie, a trawniki pokryte są dywanami kwiatów. W parku znajdują się również Pijalnia Wód Mineralnych, Muszla Koncertowa, Teatr Zdrojowy im. Ćwiklińskiej, Zakład Przyrodoleczniczy i Kolorowa Fontanna. więcej »

Centrum Polanicy-Zdrój

Uzdrowisko

Uzdrowisko Polanica Zdrój leczy głównie dwa rodzaje schorzeń: kardiologiczne i gastronomiczne. Dobre wyniki leczenia osiąga się korzystnemu wpływowi tutejszych wód mineralnych. Oczywiście nie bez znaczenia jest położenie uzdrowiska - w klimacie podgórskim, oddalone od wielkich miast i ośrodków przemysłowych. więcej »

ul. Parkowa 4, Polanica-Zdrój

Kolorowa Fontanna

Kolorowa Fontanna położona przy głównej alei parkowej w Parku Zdrojowym. To co ją wyróżnia to podświetlenie kolorowymi reflektorami, dodatkowo fontanna "tańczy" do odtwarzanych utworów muzycznych. więcej »

W Parku Zdrojowym, obok Wielkiej Pieniawy

Letni Tor Saneczkowy - Góralka

Letni tor saneczkowy w Polanicy-Zdroju to frajda z jazdy na sankach w lecie. Płozy zastąpiono tu kółkami, a śnieg stalową rynną. Długość toru to około 700 m, a "saneczkarze" mogą rozpędzić się aż do 40 km/h - mimo to zabawa jest bezpieczna. więcej »

ul. Bystrzycka 26, Polanica-Zdrój

Rzeźba Niedźwiedzia Polarnego

Betonowa rzeźba niedźwiedzia polarnego przypomina o granicy do której dotarł skandynawski lądolód, podczas ostatniego zlodowacenia. Została wystawiona do oglądania w 1910 roku, znajduje się na końcu parkowej alei, przy wyjściu obok mostka. więcej »

ul. Piastowska 18, Polanica-Zdrój

Huta Szkła Barbara

Huta Szkła Barbara udostępnia turystom halę wytopu, gdzie pracują pracownicy, którzy wyrabiają surówki, wydmuchują formy oraz zajmują się końcowym obrabianiem. Nieopodal huty znajduje się sklep, gdzie można kupić już gotowe wyroby, które powstały w tej właśnie hucie szkła. więcej »

al. Wojska Polskiego 58A, Polanica-Zdrój

Park Narodowy Gór Stołowych

Największą atrakcją parku stanowią oczywiście Góry Stołowe - nietypowa w w naszym kraju formacja skalna. więcej »

Błędne Skały

Błędne Skały to obszar o powierzchni około 22 hektarów na terenie Gór Stołowych. więcej »

Duszniki-Zdrój

Duszniki-Zdrój to miasteczko uzdrowiskowe na Dolnym Śląsku, tuż przy granicy z Czechami. więcej »

Zieleniec

Zieleniec to dziś dzielnica Dusznik-Zdroju, położona w Sudetach, Górach Orlickich, na wysokościach 800 - 960 m n.p.m. więcej »

Kudowa Zdrój

Kudowa Zdrój położona jest tuż przy granicy z Czechami na Dolnym Śląsku. Od Polanicy-Zdroju to zaledwie 25 kilometrów drogą nr 8 w kierunku granicy. więcej »

Sanktuarium Maryjne

Wambierzyce słyną z okazałego Sanktuarium Maryjnego i nazywane są Śląską Jerozolimą. więcej »

Ruchoma Szopka w Wambierzycach

Oprócz Sanktuarium Maryjnego, W Wambierzycach, znajduje się jeszcze jedna ciekawostka. To najstarsza i największa ruchoma szopka. więcej »

Lądek Zdrój

Lądek Zdrój to nieduże miasto - jedno z dolnośląskich uzdrowisk, w Kotlinie Kłodzkiej, w otoczeniu Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. więcej »

Karkonosze

Karkonosze, jak podają wszelkie encyklopedie i przewodniki turystyczne, to najwyższa partia jednego z dwóch głównych pasm górskich w naszym kraju - Sudetów. więcej »

Historia Polanica Zdrój

Pierwsze pisane informacje dotyczące Polanicy odnoszą się do wieku XVI. Wtedy też zaczynają być znane wody z tutejszych źródeł. więcej »