Atrakcje Turystyczne

Park Zdrojowy

Park Zdrojowy w Polanicy Zdrój ma powierzchnię około 13 hektarów i jest centralnym punktem miasta. Rosną tu rozłożyste, pachnące w trakcie kwitnienia (od maja), rododendrony - czyli różaneczniki, magnolie, a trawniki pokryte są dywanami kwiatów. W parku znajdują się również Pijalnia Wód Mineralnych, Muszla Koncertowa, Teatr Zdrojowy im. Ćwiklińskiej, Zakład Przyrodoleczniczy i Kolorowa Fontanna. więcej »

Centrum Polanicy-Zdrój

Kolorowa Fontanna

Kolorowa Fontanna położona przy głównej alei parkowej w Parku Zdrojowym. To co ją wyróżnia to podświetlenie kolorowymi reflektorami, dodatkowo fontanna "tańczy" do odtwarzanych utworów muzycznych. więcej »

W Parku Zdrojowym, obok Wielkiej Pieniawy

Rzeźba Niedźwiedzia Polarnego

Betonowa rzeźba niedźwiedzia polarnego przypomina o granicy do której dotarł skandynawski lądolód, podczas ostatniego zlodowacenia. Została wystawiona do oglądania w 1910 roku, znajduje się na końcu parkowej alei, przy wyjściu obok mostka. więcej »

ul. Piastowska 18, Polanica-Zdrój

Park Narodowy Gór Stołowych

Największą atrakcją parku stanowią oczywiście Góry Stołowe - nietypowa w w naszym kraju formacja skalna. więcej »

Błędne Skały

Błędne Skały to obszar o powierzchni około 22 hektarów na terenie Gór Stołowych. więcej »

Zieleniec

Zieleniec to dziś dzielnica Dusznik-Zdroju, położona w Sudetach, Górach Orlickich, na wysokościach 800 - 960 m n.p.m. więcej »

Karkonosze

Karkonosze, jak podają wszelkie encyklopedie i przewodniki turystyczne, to najwyższa partia jednego z dwóch głównych pasm górskich w naszym kraju - Sudetów. więcej »