Kudowa Zdrój -jaka jest lokalizacja, co robić, co zwiedzać, jaka

Kudowa Zdrój

Kudowa Zdrój położona jest tuż przy granicy z Czechami na Dolnym Śląsku. Od Polanicy-Zdroju to zaledwie 25 kilometrów drogą nr 8 w kierunku granicy.

Kudowa to jedno z najstarszych uzdrowisk nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Już w latach 30. XVII wieku pobudowano tu pierwsze, wtedy drewniane, urządzenia lecznicze. A pierwsze wzmianki o kudowskich wodach pochodzą z XVI wieku. Najbardziej dynamiczny rozwój uzdrowiska datuje się jednak na początki XX wieku. Z tamtego okresu pochodzi obecny budynek Polonia i wiele pensjonatów w Kudowie.

Jak w większości uzdrowisk - tak i w Kudowie - znajduje się Park Zdrojowy. To park w stylu angielskim, założony w XVIII wieku. W parku znajduje się wiele gatunków ciekawych, nietypowych dla naszego kraju roślin, staw, pijalnia wód mineralnych, kolorowa fontanna czy Teatr pod Blachą - czyli scena w dawnej hali spacerowej.

Poza uzdrowiskiem Kudowa kusi również nowoczesnym aquaparkiem z siłownią, fitness-clubem i kręgielnią. W Czermnej znajduje się unikalna Kaplica Czaszek - ściany wyłożone są prawdziwymi ludzkimi czaszkami i kośćmi - i Szlak Ginących Zawodów - miejsce w którym możemy zapoznać się z pracą kowala, garncarza czy tkacza oraz zobaczyć jak działał młyn wiatrowy - popularny wiatrak.

Z Kudowy warto również wybrać się w pobliskie Góry Stołowe z Wielkim Szczelińcem i odwiedzić Błędne Skały - ciekawy labirynt skalny utworzony w naturalny sposób przez wietrzejące skały.

Polecamy serwis poświęcony Kudowie: www.kudowa.com.pl

Galeria

Lokalizacja

12 wyświetleń w 2024r.
Łącznie 579 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0