Atrakcje w Polanicy-Zdroju

(19)

Park Zdrojowy w Polanicy-Zdrój Polanica-Zdrój to nietypowa urbanistycznie miejscowość. Nie ma tu klasycznego rynku, a miejscowość rozbudowała się wokół Parku Zdrojowego - kt&oacu... więcej »

Centrum Polanicy-Zdrój

Kolorowa Fontanna W Polanicy-Zdroju działa aż siedemnaście fontann. Najbardziej znana jest Kolorowa Fontanna -  położona przy głównej alei parkowej. Jej nazwa bierze się stąd, iż jest pod... więcej »

W Parku Zdrojowym, obok Wielkiej Pieniawy

Uzdrowisko Polanica Zdrój - Działalność Lecznicza W Polanicy-Zdroju leczy się głównie dwa rodzaje schorzeń:  Kardiologiczne: zmiany zwyrodnieniowe mięśnia sercowego chor... więcej »

ul. Parkowa 4, Polanica-Zdrój

Letni Tor Saneczkowy - Góralka Czy można zjeżdżać na sankach latem gdy nie ma śniegu? - Można. Letni tor saneczkowy w Polanicy-Zdroju to właśnie frajda z jazdy na sankach w lecie. Płozy zastąp... więcej »

ul. Bystrzycka 26, Polanica-Zdrój

Rzeźba Niedźwiedzia Polarnego Betonowa rzeźba niedźwiedzia polarnego została wystawiona do oglądania w 1910 roku. Miejsce w którym stoi przypomina o granicy do której dotarł skandy... więcej »

ul. Piastowska 18, Polanica-Zdrój

Polanica Zdrój Huta Szkła Barbara Huta Szkła Barbara udostępniona jest do zwiedzania od poniedziałku do piątku, od 9:00 do 17:00 (w godzinach 10:00 - 10:30 – przerwa). Znajdujący się prz... więcej »

al. Wojska Polskiego 58A, Polanica-Zdrój

Park Narodowy Gór Stołowych Park Narodowy Gór Stołowych leży w obrębie Sudetów Środkowych, pomiędzy miejscowościami: Radków, Kudowa Zdrój i Duszniki-Zdró... więcej »

Polanica Zdrój na Szlaku - Błędne Skały Błędne Skały to obszar o powierzchni około 22 hektarów na terenie Gór Stołowych. To obszar ochrony ścisłej Parku Narodowego Gór Sto... więcej »

Droga Stu Zakrętów Droga Stu Zakrętów (nazywana także Szosa Stu Zakrętów), to wyjątkowo malownicza droga (część drogi nr 387) łącząca Radków z Kudową Zdrój w Kotlin... więcej »

Skalne Grzyby Skalne Grzyby to skupisko skałek wyglądające jak grzyby. Skalne Grzyby znajdują się w Górach Stołowych, na terenie parku narodowego, między Radkowskimi Skałami i miejscowością Ba... więcej »

Masyw Śnieżnika Masyw Śnieżnika to obszerne pasmo górskie zajmujące południowo-wschodnią część Ziemi Kłodzkiej. Razem z innymi wschodniosudeckimi pasmami stanowią nieujarzmioną i dla wielu naj... więcej »

Duszniki-Zdrój Duszniki-Zdrój to miasteczko uzdrowiskowe na Dolnym Śląsku, tuż przy granicy z Czechami. Duszniki - Zdrój to jedno ze starszych uzdrowisk na terenie dzisiejsz... więcej »

Duszniki Zdrój Zieleniec Zieleniec to dziś dzielnica Dusznik-Zdroju, położona w Sudetach, Górach Orlickich, na wysokościach 800 - 960 m n.p.m. Niegdyś była to najwyżej położona wieś w P... więcej »

Kudowa Zdrój Kudowa Zdrój położona jest tuż przy granicy z Czechami na Dolnym Śląsku. Od Polanicy-Zdroju to zaledwie 25 kilometrów drogą nr 8 w kierunku granicy. Kudowa to jedn... więcej »

Wambierzyce Sanktuarium Maryjne Wambierzyce słyną z okazałego Sanktuarium Maryjnego i nazywane są Śląską Jerozolimą. Wambierzyce to nieduża wioska na Dolnym Śląsku położona w Kotlinie Kłodzkiej oddal... więcej »

Ruchoma Szopka w Wambierzycach Oprócz Sanktuarium Maryjnego, W Wambierzycach, znajduje się jeszcze jedna ciekawostka. To najstarsza i największa ruchoma szopka. Pochodzi ona z II poł. XIX stul... więcej »

Lądek Zdrój Lądek Zdrój to nieduże miasto - jedno z dolnośląskich uzdrowisk, w Kotlinie Kłodzkiej, w otoczeniu Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. Z Polanicy-Zdroju do Lądka jest około ... więcej »

Karkonosze Karkonosze, jak podają wszelkie encyklopedie i przewodniki turystyczne, to najwyższa partia jednego z dwóch głównych pasm górskich w naszym kraju - Sudetów. Kar... więcej »

Pierwsze pisane informacje dotyczące Polanicy odnoszą się do wieku XVI. Wtedy też zaczynają być znane wody z tutejszych źródeł. Polanickie wody podawano na wielu biesiadach, weselach. Pod kon... więcej »

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00