Zieleniec - jaka jest lokalizacja, dlaczego warto tu przyjechać,

Duszniki Zdrój Zieleniec

Zieleniec to dziś dzielnica Dusznik-Zdroju, położona w Sudetach, Górach Orlickich, na wysokościach 800 - 960 m n.p.m. Niegdyś była to najwyżej położona wieś w Prusach.

Dziś Zieleniec to przede wszystkim ośrodek sportów zimowych. Panujące tu warunki atmosferyczne cechują się tym, iż śnieg potrafi leżeć tu do 150 dni w roku. Działa tu ponad 20 różnych wyciągów narciarskich o dużej zdolności transportowej. Trasy narciarskie są zróżnicowane od łatwych po bardzo techniczne. Dodatkowo 8 z nich jest oświetlonych, więc można na nich jeździć po zmroku. W zieleńcu znajduje się również snowpark z pełnowymiarową rynną (halfpipe) dla miłośników freestyle.

Zieleniec zaprasza również latem. Wtedy staje się doskonałą bazą wypadową w góry Orlickie i Bystrzyckie. Dodatkowo to miejsce w które przyjeżdżają wielbiciele kolarstwa górskiego. Często trenuje tu kadra narodowa, odbywają się Mistrzostwa Polski w Maratonie Górskim - Klasyk Kłodzki, a w sierpniu Memoriał im. Filipiaka – Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Maratonie MTB.

Zieleniec leży w kotlinie Kłodzkiej, niedaleko drogi krajowej nr 8 co zapewnia dobrą komunikację. Poza miastami kotliny do Zieleńca blisko mają mieszkańcy Wrocławia - około 100 km - co sprawia że przyjeżdżają oni nawet na jeden dzień, żeby pojeździć na nartach.

TUTAJ znajdziesz ofertę noclegów w Zieleńcu i Dusznikach - zapraszamy!

Galeria

Lokalizacja

48 wyświetleń w 2024r.
Łącznie 609 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0