Lądek Zdrój

Lądek Zdrój

Lądek Zdrój to nieduże miasto - jedno z dolnośląskich uzdrowisk, w Kotlinie Kłodzkiej, w otoczeniu Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. Z Polanicy-Zdroju do Lądka jest około 35 kilometrów na południowy-wschód. Warto rozważyć wycieczkę do Lądka-Zdroju podczas zwiedzania Kłodzka.

Lądek to miasto z długą historią - od roku 1282 Lądek posiada prawa miejskie. Równie długa jest również historia uzdrowiska. Najstarszy zakład przyrodoleczniczy - Jerzy został pobudowany pod koniec XV wieku. Od 1572 roku datuję się historię Lądka jako miasta - uzdrowiska. Podbudowano wtedy nowe budynki łazienkowe, dom dla gości. Lądek Zdrój znany jest z wód z domieszką radonu i siarczkowych i fluorkowych wód termalnych. Wspomaga się tu leczenie głównie chorób reumatycznych, ortopedycznych i neurologicznych.

Jeśli ktoś odwiedza Lądek Zdrój powinien zobaczyć średniowieczny (1565r.), dwuprzęsłowy Most Świętego Jana - który przetrwał wile powodzi nawiedzających tę okolicę. Zdobi go figura Jana Nepomucena, która jest kopią tej z praskiego Mostu Karola. Kolejną ciekawostkę stanowi Figura Trójcy Świętej z poł. XVIII w. To przykład barokowego pomnika - zwieńczenie pomnika to Trójca Święta w postaci Boga Ojca i Chrystusa trzymającego koronę - pod nimi znajduje się Duch Święty pod postacią gołębicy. Warto także odwiedzić Kościół Narodzenia NMP z końca XVII-tego wieku.

Na terenie miasta znajduje się również ogród leśny - czyli Arboretum - z egzotycznymi gatunkami drzew i krzewów. To młody ogród - został założony dopiero w latach 70-tych ubiegłego wieku, zajmuje powierzchnię około 2 ha.

Na miłośników narciarstwa czeka Stacja Narciarska. To niewielki ośrodek o różnicy poziomów około 100 metrów. Przygotowane są tutaj trzy trasy narciarskie obsługiwane przez trzy wyciągi.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00