Uzdrowisko

Uzdrowisko Polanica Zdrój - Działalność Lecznicza

W Polanicy-Zdroju leczy się głównie dwa rodzaje schorzeń: 

Kardiologiczne:

 • zmiany zwyrodnieniowe mięśnia sercowego
 • choroba wieńcowa serca 
 • nadciśnienie tętnicze

Gastronomiczne:

 • choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy
 • stany zapalne pęcherzyka żółciowego i trzustki
 • nieżyty żołądka i jelit

Wspomaga się tu również leczenie:

 • chorób ortopedyczno-urazowych
 • chorób reumatologiczne
 • chorób dróg moczowych i nerek
 • chorób dróg oddechowych
 • chorób endokrynologicznych
 • otyłości
 • cukrzycy

W dwóch głównych kierunkach leczniczych czyli kardiologii i gastrologii dobre wyniki osiąga się korzystnemu wpływowi tutejszych wód. Oczywiście nie bez znaczenia jest również położenie uzdrowiska, w specyficznym klimacie podgórskim, oddalonego od wielkich miast i ośrodków przemysłowych. Uzdrowisko Polanica Zdrój położone jest również w pewnym oddaleniu od ruchu tranzytowego do Czech (droga numer 8) co zapewnia spokój tak potrzebny kuracjuszom.

Wody Mineralne Uzdrowiska Polanica Zdrój  Pieniawa Józef

Pierwsze źródło wód mineralnych w Polanicy-Zdroju to źródło Józef - obecnie Pieniawa Józef. Z tego Źródła rozlewano już wodę ponad 100 lat temu. Obecnie, ze źródeł Pieniawa Józef i Pieniawa Józef II rozlewa się znaną wodę mineralną Staropolanka. Zawartość minerałów w tej wodzie to około 1000 mg/l. Charakteryzuje się niską zawartością sodu.
Z kolei Staropolanka 2000 to wysoko zmineralizowana woda mineralna (mineralizacja powyżej 2000 mg/l) - bardzo wysoka ilość wapnia, optymalna magnezu i duża ilość wodorowęglanów

Wielka Pieniawa

Ujęcie to jest tylko trochę młodsze od Pieniawy Józefa to obecnie najstarsze polanickie źródło – woda jest pozyskiwana z odwiertu wykonanego w 1904 roku. Jej skład ilościowy i jakościowy jest bardzo stabilny. W polanickiej Pijalni Wód dla kuracjuszy udostępniona jest właśnie ta woda. Wielka Pieniawa jest leczniczą wodą i jej główne przeznaczenie to wspomaganie kuracji niektórych schorzeń pod kontrolą lekarską, ale może być stosowana również jako woda profilaktyczno-zdrowotna.

Obiekty Uzdrowiskowe - Szpitale i Sanatoria

Szpital Uzdrowiskowy Wielka Pieniawa, ul. Parkowa 4 - to Dom Zdrojowy z własnym zakładem przyrodoleczniczym z początków XX stulecia. Obecnie Wielka Pieniawa zaprasza kuracjuszy do apartamentów i komfortowych pokoi. W sanatorium wykonuje się około 60 rodzajów zabiegów - przykładowo: kąpiele i okłady borowinowe na bazie minerałów i alg Morza Martwego. Dodatkowo w sanatorium funkcjonuje centrum rekreacyjne Słoneczne Termy Wielka Pieniawa - zespół basenów, sauny fińska i śnieżna oraz łaźnia parowa.

Szpital Uzdrowiskowy Zdrowie, ul. Konopnickiej 2 - oferuje do dyspozycji kuracjuszy pokoje, pracownię diagnostyczną, salę gimnastyczną. Sanatorium realizuje program rehabilitacji kardiologicznej w warunkach stacjonarnych.

Korab, ul. Kryniczna 5 - sanatorium przygotowane do przyjęcia osób niepełnosprawnych. Kuracjusze kwaterowani są w pokojach 1-3 osobowych. Znajduje się tutaj centrum zabiegowe i dwie sale do terapii zajęciowej. Tuz przy obiekcie, na świeżym powietrzu znajduje się siłownia plenerowa.

Carmen, ul. Ogrodowa 5 - to eleganckie pokoje z całodobową opieką medyczną zapewniające komfortowy wypoczynek w Polanicy.

Szarotka, ul. Kryniczna 1 - to nieduży budynek oferujący kuracjuszom pokoje z wyśmienitą kuchnią - stwarzające warunki do wypoczynku.

Galeria

Lokalizacja

49 wyświetleń w 2024r.
Łącznie 1484 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0